Programul Festivalului ImPuls 2016

EU, OBLIO / regia: Nona Ciobanu - Teatrul de Animație Țăndărică, București

Programul Festivalului Internațional al Teatrului Contemporan de Animație ImPuls 2016 – Teatrul de Animație ”Țăndărică” din București

Sâmbătă, 19 noiembrie
11h (Sala Țăndărică): ȚĂNDĂRICĂ ALTFEL – COPILĂRIA ÎN SIGURANȚĂ, întâlnire cu un reprezentant al Inspectoratului General al Poliției Române
11h15 (Sala Țăndărică)CRĂIASA ZĂPEZII (Teatrul pentru Copii și Tineret ”Ariel”, Târgu Mureș)
10h și 12h (Anima Studio): PRINȚESA MECANICĂ (Teatrul de Animație ”Ciufulici”, Ploiești)
15h30 (Laborator 3)DRAMANIMA (laborator de dramaturgie)
18h (Sala Țăndărică)ZENG HE – CÂND SOSEAU VAPOARELE DRAGONULUI
(Teatrul Vizual ”Karin Schafer”, Austria)
20h (Anima Studio)TOO MANY WISHES (Compania TransFORMAzioneANIMATA, Italia)

Duminică, 20 noiembrie
11h (Sala Țăndărică)ȚĂNDĂRICĂ ALTFEL – PRIETENUL MEU, POMPIERUL, întâlnire cu un reprezentant al Inspectoratului pentru Situații de Urgență
11h15 (Sala Țăndărică)ALEODOR ÎMPĂRAT (Teatrul de Păpuși ”Puck”, Cluj-Napoca)
17h30 (Foaier): Vernisajul expoziției UNIVERSUL MIRACULOS AL LUI ILDIKO KOVACS
18h (Sala Țăndărică)FÂRTAȚII ȘI DRACII
(Teatrul de Păpuși ”Puck” – secția maghiară, Cluj-Napoca)
20h (Anima Studio): Conferințele IDEEA: UNIVERSUL MIRACULOS AL LUI ILDIKO KOVACS

Luni, 21 noiembrie
9h și 10h30 (Atelierul de pictură)ȚĂNDĂRICĂ ALTFEL – ATELIER DE CONSTRUCȚIE DE PĂPUȘI ȘI MARIONETE. JOCURI TEATRALE
10h (Sala Țăndărică)CÂND VISĂM (Teatrul pentru Copii și Tineret ”Luceafărul”, Iași)
10h (Anima Studio): ȚĂNDĂRICĂ ALTFEL – RIDICHEA URIAȘĂ
(Teatrul de Animație ”Țăndărică”, București)
14h (Laborator 3): DRAMANIMA (laborator de dramaturgie)
18h (Anima Studio): Conferințele IDEEA: Octavian Saiu – REGIE, CORPORALITATE ȘI ANIMAȚIE ÎN TEATRUL SECOLULUI AL XXI-LEA
21h (Sala Țăndărică)CASELE CLOVNILOR (Teatrul de Păpuși ”Merlin”, Timișoara)

Marți, 22 noiembrie
9h și 10h30 (Atelierul de pictură)ȚĂNDĂRICĂ ALTFEL – ATELIER DE CONSTRUCȚIE DE PĂPUȘI ȘI MARIONETE. JOCURI TEATRALE
10h (Sala Țăndărică)OMUL DE ZĂPADĂ CARE VOIA SĂ ÎNTÂLNEASCĂ SOARELE
(Teatrul de Animație ”Țăndărică”, București)
10h (Anima Studio): ȚĂNDĂRICĂ ALTFEL – URSUL PĂCĂLIT DE VULPE
(Teatrul de Animație ”Țăndărică”, București)
17h30 (Foaier): Lansare de carte: LIVIU CIULEI – ACASĂ ȘI ÎN LUME (Antologie teatrologică de Florica Ichim și Anca Mocanu, Editura Teatrul Azi – Fundația Culturală ”Camil Petrescu”)
18h (Teatrul Nottara – Sala Horia Lovinescu):
CABARETUL METAMORFOZELOR (Teatrul ”Nikolai Zykov”, Rusia)
19h30 (Sala Țăndărică)ROMEO ȘI JULIETA (Teatrul ”Tony Bulanda”, Târgoviște)
20h (Anima Studio): Conferințele IDEEA: Giovanni Palmieri (Italia) – PINOCCHIO NU ESTE DIN LEMN!

Miercuri, 23 noiembrie
9h și 10h30 (Atelierul de pictură): ȚĂNDĂRICĂ ALTFEL – ATELIER DE CONSTRUCȚIE DE PĂPUȘI ȘI MARIONETE. JOCURI TEATRALE
10h (Sala Țăndărică): EU, OBLIO (Teatrul de Animație ”Țăndărică”, București)
10h (Anima Studio): ȚĂNDĂRICĂ ALTFEL – RIDICHEA URIAȘĂ
(Teatrul de Animație ”Țăndărică”, București)
18h (Sala Țăndărică): MONSTRUL DE GUNOI (Teatrul de Umbre ”Cengiz Ozek”, Turcia)
20h (Anima Studio): Conferințele IDEEA: THE ACTORS CENTRE

Joi, 24 noiembrie
9h și 10h30 (Atelierul de pictură): ȚĂNDĂRICĂ ALTFEL – ATELIER DE CONSTRUCȚIE DE PĂPUȘI ȘI MARIONETE. JOCURI TEATRALE
10h (Sala Țăndărică): IMAGINARIUM (Compania de Teatru Horizon, Australia)
10h (Anima Studio): ȚĂNDĂRICĂ ALTFEL – RIDICHEA URIAȘĂ
(Teatrul de Animație ”Țăndărică”, București)
17h30 (Foaier): Lansare de carte: ROSTOGOL MERGE ACASĂ (Lavinia Braniște, Editura Arthur) 18h (Sala Țăndărică): IMAGINARIUM (Compania de Teatru Horizon, Australia)
20h (Sala Țăndărică): Conferințele IDEEA: Florentina Tănase și Mady Slabacu – DIALOG
21h (Anima Studio): Proiecție de film: CABARETUL CRUCIADELOR (un film de Wael Shawki, Egipt)

Vineri, 25 noiembrie
9h și 10h30 (Atelierul de pictură): ȚĂNDĂRICĂ ALTFEL – ATELIER DE CONSTRUCȚIE DE PĂPUȘI ȘI MARIONETE. JOCURI TEATRALE
10h (Sala Țăndărică): PESCARUL ȘI PEȘTIȘORUL FERMECAT
(Teatrul de Animație ”Țăndărică”, București)
10h (Anima Studio): ȚĂNDĂRICĂ ALTFEL – RIDICHEA URIAȘĂ
(Teatrul de Animație ”Țăndărică”, București)
18h (Sala Țăndărică)CÂND TOTUL ERA VERDE (Teatrul Key, Israel)
20h (Anima Studio): VISUL UNEI NOPȚI DE VARĂ (Teatrul de Animație ”Țăndărică”, București)

Sâmbătă, 26 noiembrie
11h (Sala Țăndărică): ȚĂNDĂRICĂ ALTFEL – IGIENA DENTARĂ, întâlnire cu Dr. Stomatolog Zoe Beatrice Alexandrescu
11h15 (Sala Țăndărică): FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI
(Teatrul de Animație ”Țăndărică”, București)
12h15 (Atelierul de pictură)ȚĂNDĂRICĂ ALTFEL – ATELIER DE CONSTRUCȚIE DE PĂPUȘI ȘI MARIONETE. JOCURI TEATRALE
18h (Sala Țăndărică)NYMIO (Compania Zero En Conducta, Spania)
20h (Anima Studio)VISUL UNEI NOPȚI DE VARĂ (Teatrul de Animație ”Țăndărică”, București)

Duminică, 27 noiembrie
11h (Sala Țăndărică)ȚĂNDĂRICĂ ALTFEL – COPILĂRIA ÎN SIGURANȚĂ, întâlnire cu un reprezentant al Inspectoratului General al Poliției Române
11h15 (Sala Țăndărică): MUCK CEL MIC (Teatrul de Păpuși ”Prichindel”, Alba Iulia)
12h15 (Atelierul de pictură): ȚĂNDĂRICĂ ALTFEL – ATELIER DE CONSTRUCȚIE DE PĂPUȘI ȘI MARIONETE. JOCURI TEATRALE
18h (Sala Țăndărică)DUST (Ana Crăciun-Lambru – artist independent, SUA)
19h30 (Sala Țăndărică): Prezentarea Proiectului SALT 2016

Luni, 28 noiembrie
10h (Sala Țăndărică)EU, OBLIO (Teatrul de Animație ”Țăndărică”, București)
17h30 (Foaier): Lansare de carte: COMMEDIA DELL`ARTE – O ISTORIE A SPECTACOLULUI ÎN IMAGINI (David Esrig, Editura Nemira)
18h (Sala Țăndărică): POVEȘTI VENITE DIN UITARE (Teatrul de Animație Poznan, Polonia)
20h (Sala Țăndărică): Conferințele IDEEA: Marek Waszkiel (Polonia) – TEATRUL POLONEZ DE ANIMAȚIE
21h (Anima Studio): PE FIRUL MUZICII (Teatrul de Marionete Antamapanthou, Grecia)

Teatrul de Animație Țăndărică - București

Fii primul care comentează on "Programul Festivalului ImPuls 2016"

Lasă un comentariu

Adresa ta de mail nu va fi divulgată.


*


Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.