Programul Festivalului ”100, 1.000, 1.000.000 de povești”

Programul Festivalului Internațional de Teatru pentru Copii ”100, 1.000, 1.000.000 de povești”

Sâmbătă, 1 octombrie
11h–11h55: BICICLETA ROȘIE (7+)
Teatrul Principio Attivo, Italia / Opera Comică pentru Copii
11h–13h: CONFERINȚĂ pentru părinți & ATELIER pentru copii Teatrul Ion Creangă, București / Centrul Național al Dansului București
17h–17h45: DE-A MICUL PRINȚ (4-6 ani)
Teatrul Ion Creangă, București / Centrul Național al Dansului București
18h–18h40: ZBOR PRIN POVEȘTI (3-6 ani)
Teatrul Ion Creangă, București / Teatrul de Comedie – Sala Nouă
18h–18h55: BICICLETA ROȘIE (7+)
Teatrul Principio Attivo, Italia / Opera Comică pentru Copii
19h–19h45: DE-A MICUL PRINȚ (4–6 ani)
Teatrul Ion Creangă, București / Centrul Național al Dansului București

Duminică, 2 octombrie
11h–11h45: BATE TOBA (8 luni-3 ani)
Teatrul de Spiegel, Belgia / Palatul Național al Copiilor București
11h–12h: DESPRE O PASĂRE RARĂ (13+)
Teatrul Nephesh, Israel / Centrul Național al Dansului București
(Spectacol în limba engleză, cu supratitrare în limba română)
13h–15h: DEZBATERE: Teatrul pentru copii și responsabilitatea socială: nevoi, așteptări și bune practici
Teatrul Ion Creangă / Creart
18h–18h30: BUNĂ DIMINEAȚA! (8 luni-3 ani)
Teatrul Ion Creangă, București / Teatrul Excelsior
18h–18h40: MIRAVELLA (3–6 ani)
Compania Act2, Franța / Opera Comică pentru Copii
18h–18h45: BATE TOBA (8 luni–3 ani)
Teatrul De Spiegel, Belgia / Palatul Național al Copiilor București
18h–19h: DESPRE O PASĂRE RARĂ (13+)
Teatrul Nephesh, Israel / Centrul Național al Dansului București
(Spectacol în limba ebraică, cu supratitrare în limba română)

Luni, 3 octombrie
10h–10h40: MIRAVELLA (3-6 ani)
Compania Act2, Franța / Opera Comică pentru Copii
10h–10h45: GIRAFA (8+)
Teatrul de Păpuși Hop Signor, Grecia / Teatrul Excelsior
17h–17h30: KUBIK (1-4 ani)
Teatrul Paraiso, Spania / Centrul Național al Dansului București
18h–18h45: GIRAFA (8+)
Teatrul de Păpuși Hop Signor, Grecia / Teatrul Excelsior
19h–19h30: KUBIK (1-4 ani),
Teatrul Paraiso, Spania / Centrul Național al Dansului București
21h–22h15: iHAMLET (14+)
Punctart, București / Teatrul Excelsior
(Accesul este gratuit, în limita locurilor disponibile)

Marți, 4 octombrie
10h–10h30: KUBIK (1– 4 ani)
Teatrul Paraiso, Spania / Centrul Național al Dansului București
10h–11h10: CENUȘĂREASA/HAMUPIPŐKE (6+)
Teatrul Municipal „Csíki Játékszín”, Miercurea Ciuc / Palatul Național al Copiilor București (Spectacol în limba maghiară, cu supratitrare în limba română)
17h–17h45: LUMEA ÎN LINIE, o mică piesă împotriva plictiselii (3+)
Teatrul Belcan, Italia / Centrul Național al Dansului București
18h–19h10: A 12-A NOAPTE (6+)
Teatrul Ion Creangă, București / Teatrul de Comedie – Sala Nouă
19h–19h45: LUMEA ÎN LINIE, o mică piesă împotriva plictiselii (3+)
Teatrul Belcan, Italia / Centrul Național al Dansului București

Miercuri, 5 octombrie
10h–11h: FRUMOASA SAU BESTIA (5+)
La Baracca-Testoni Ragazzi, Italia / Teatrul Excelsior
17h–17h45: CUM MĂ CHEAMĂ? (2+)
Compania Da.Te Danza, Spania / Centrul Național al Dansului București
17h–17h45: R.O.G.V.A.I.V (1-3 ani)
Reactor de Creație și Experiment – platforma Mini Reactor, Cluj-Napoca / Teatrul de Comedie – Sala Nouă
18h–19h: FRUMOASA SAU BESTIA (5+)
La Baracca-Testoni Ragazzi, Italia / Teatrul Excelsior
19h–19h45: CUM MĂ CHEAMĂ? (2+)
Compania Da.Te Danza, Spania / Centrul Național al Dansului București
19h–19h45: R.O.G.V.A.I.V (1-3 ani)
Reactor de Creație și Experiment – platforma Mini Reactor Cluj-Napoca / Teatrul de Comedie – Sala Nouă

Joi, 6 octombrie
10h–10h45: FAPTE VITEJEȘTI (6+)
PETEC (Asociația pentru Teatru și Carte), București / Centrul Național al Dansului București
10h–11h: INSULA MISTERIOASĂ (7+)
Teatrul Ion Creangă, București / Teatrul Excelsior
17h–17h30: SOKO LOKO (1-5 ani)
Teatrul de animație din Poznan, Polonia / Centrul Național al Dansului București
18h–18h50: MICA SIRENĂ (6+)
Teatrul de Păpuşi „Gulliver”, Galați / Teatrul Excelsior
19h–19h30: SOKO LOKO (1-5 ani)
Teatrul de animație din Poznan, Polonia / Centrul Național al Dansului București
21h–22h20: PE BUNE* (7+)
PETEC (Asociația pentru Teatru și Carte) București / Teatrul Excelsior (Accesul este gratuit, în limita locurilor disponibile)

Vineri, 7 octombrie
10h–12h: WORKSHOP PENTRU ARTIȘTI
Compania de Dans Auraco, Finlanda / Centrul Național al Dansului București
10h–11h: EU, OBLIO (5+)
Teatrul de animație Țăndărică, București / Teatrul de Animație Țăndărică, București
17h–17h30: ME-ME (–3 ani)
Compania de Dans Auraco, Finlanda / Centrul Național al Dansului București
17h–17h35: EVOLUȚIA IUBIRII (11+)
Svironi Fantasy Theatre, Israel / Palatul Național al Copiilor București
17h–17h45: DEZLĂNȚUIT (1-3 ani)
Teatrul Scarlattine, Italia / Teatrul Excelsior
18h30–19h30: HAPCIU ÎN RE MAJOR* (5+)
Opera Comică pentru Copii, București / Opera Comică pentru Copii
(Bilete disponibile exclusiv la Opera Comică pentru Copii)
19h–19h30: ME-ME (– 3 ani)
Compania de Dans Auraco, Finlanda / Centrul Național al Dansului București
19h–19h35: EVOLUȚIA IUBIRII (11+)
Svironi Fantasy Theatre, Israel / Palatul Național al Copiilor București
19h–19h45: DEZLĂNȚUIT (1-3 ani)
Teatrul Scarlattine, Italia / Teatrul Excelsior

Sâmbătă, 8 octombrie
11h–12h30: SPAIMA ZMEILOR (6+)
Teatrul Ion Creangă, București / Teatrul Excelsior
11h–11h30: OMULEȚ (1+)
Trupa Arcadia – Teatrul „Regina Maria”, Oradea / Centrul Național al Dansului București
16h–16h30: A FOST ODATĂ… UN OU (2-5 ani)
Compania de Teatru Hopa-Trop, București / Centrul Național al Dansului București
18h–18h30: A FOST ODATĂ… UN OU (2-5 ani)
Compania de Teatru Hopa-Trop, București / Centrul Național al Dansului București
19h: FESTIVITATEA DE PREMIERE / Teatrul Excelsior

afiș Festivalul Internațional de Teatru pentru Copii ”100, 1.000, 1.000.000 de povești” 2016

Fii primul care comentează on "Programul Festivalului ”100, 1.000, 1.000.000 de povești”"

Lasă un comentariu

Adresa ta de mail nu va fi divulgată.


*


Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.